Bulut: “İlave İstihdam Teşviki'nde süre uzatıldı”

Kars İŞKUR İl Müdürü Yusuf Bulut, kadın, genç ve mesleki yeterlilik belgesi olanların istihdamına yönelik uygulanan teşvik süresinin, 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatıldığını bildirdi
Bulut: “İlave İstihdam Teşviki'nde süre uzatıldı”

Müdür Bulut açıklamasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının, istihdam kalkanı ile istihdamın korunması ve arttırılması için tedbir almaya devam ettiğini belirterek, Normalleşme Desteği ve İlave İstihdam Teşviki'nde uzatıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla, İşsizlik Sigortası Kanunu'nun geçici 10, 19, 21 ve 26. maddelerindeki bazı sürelerin uzatılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kadın, genç ve mesleki yeterlilik belgesi olanların istihdamına uygulanan teşvik süresinin de 31 Aralık 2022'ye kadar uzatıldığını yazılı olarak belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kamuoyunu bilgilendirdi.

Bakan Selçuk, yeni tip koronavirüsün (COVID-19) iş gücü piyasasına etkilerini en aza indirmek ve istihdamı desteklemek amacıyla Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun'un yürürlüğe girmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla süresi uzatılan teşvik ve desteklere ilişkin bilgi verdi.

Bakan Selçuk  açıklamasında "Uygulanmakta olan Normalleşme Desteği Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın kararıyla 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı, 3 ay olan yararlanma süresi de 6 aya çıkarıldı. Normal çalışma düzenine geçen iş yerlerimiz için Normalleşme Desteği adı altında bu desteklerimizi sürdüreceğiz. Böylece istihdamı korumaya devam edeceğiz. İstihdamın korunması ve artırılması kapsamında işverenlere prim ve vergi desteğini düzenleyen İlave İstihdam Teşviki süresi 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatıldı, bu teşvik ile bir önceki yılın ortalama sigortalı sayısına ilave istihdam edilenler için sağlanan prim desteği uygulaması sürecek."dedi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!