Kağızman kırsalında çatışma - 1 askerimiz şehit

Kars’ın Kağızman İlçesine bağlı Madur bölgesinde PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada 1 askerimiz şehit olurken 2 askerimiz yaralandı. 3 terörist ise silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi.
Kağızman kırsalında çatışma - 1 askerimiz şehit

Yaralanan askerlerimiz ambulans helikopterle bölgeden alınarak Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma, Uygulama ve Eğitim Hastanesine getirilerek tedavi altına alındı. Ayrıca yaralılarımızı alan helikoptere taciz ateşi açıldığı öğrenildi.

Durumu ağır olan askerlerimizden Yüzbaşı Ferhat Çiftçi yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

ISPARTA'YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Evli ve 1 çocuk sahibi olan Yüzbaşı Ferhat Çiftçi’nin Isparta ilinde ikamet eden eşine askeri heyet tarafından acı haber verildi. Güvenlik güçleri tarafından şehidimizin evine Türk Bayrakları asıldı.

Kars Valisi Türker Öksüz ise hastaneye gelerek hastane yönetimi hakkında yaralı Teğmen ve Uzman Çavuş hakkında bilgi aldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "İç güvenlik operasyonları kapsamında; Kars kırsalında, İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma komando birliklerince yürütülen operasyonda, teröristlerle sağlanan sıcak temasta 3 terörist, silahlarıyla birlikte ölü ele geçirilmiştir." denildi.

Çatışmanın devam ettiği öğrenildi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!