Doğu, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine getirildi

Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Doğu, Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine getirildi
Doğu, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine getirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla geçtiğimiz hafta yayımlanan Kararname ile Kars Vali Yardımcısı ve Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürüten Zafer Yiğit’in Teftiş Kurulu Başkanlığı Mülkiye Müfettişliğine atanmasının ardından boş kalan Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine Vali Türker Öksüz’ün oluruyla Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Doğu getirildi.

Doğu’nun Vali Yardımcılığı görevinin yanı sıra yarın İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine yarından itibaren yürüteceği öğrenildi.

Mehmet Zahid Doğu kimdir?

1982 yılında Niğde'de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Niğde'de tamamlayan Doğu, 2006 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. 2007 yılında askerlik vazifesini tamamladıktan sonra açılan bir dizi sınavın sonunda,2010 yılında Konya Valiliği Kaymakam Adayı olarak mesleğe intisap etti. Sırasıyla Konya Valiliği İl Stajı, Isparta Yalvaç Kaymakam Refikliği Stajı ve Mülkiye Müfettişi nezaretinde Bursa Teftiş Stajını tamamladı. Akabinde Trabzon'un Arsin, Denizli'nin Baklan ve Karaman'ın Başyayla İlçelerinde vekâletlerde   bulundu. Ankara’da Bakanlık Merkezde aldığı Dil Eğitimi Stajı kapsamı sonucunda Yüksek Lisans Eğitimini İngiltere’nin Portsmouth Üniversitesinde tamamladı. 2013-2017 tarihleri arasında Eskişehir Alpu İlçesinde,2017-2019 tarihleri arasında Karabük Ovacık İlçesinde Kaymakamlık görevlerini icra etti.08 Ağustos 2019 Tarihli ve 30856 Sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı'nın 2019-268 sayılı kararı ile Kars Vali Yardımcılığına atanmıştır.  Evli bir çocuk babası olan Doğu iyi derecede İngilizce bilmektedir. Halen Kars Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!