Kars’taki KCK operasyonun detayları ortaya çıktı

KCK operasyonunda gözaltına alınan 21 kişinin isimleri ve ele geçirilen malzemeler belli oldu
Kars’taki KCK operasyonun detayları ortaya çıktı

Kars merkezli 3 ilde düzenlenen PKK/KCK operasyonunda gözaltına alınan şahısların isimleri ve aramada ele geçirilen malzemeler belli oldu. Ev aramasında ruhsatsız tüfek de ele geçirildi.

Kars Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince yapılan operasyonda gözaltına alınan 21 kişinin isimleri belli olurken şüphelilerin de evlerinde birçok malzeme ele geçirildi.

Polis ekiplerince yapılan operasyonda, HDP İl Başkanı Cengiz Anlı, Belediye Meclis Üyesi Şevin Alaca, Muazzez Çağrıtekinci, Kaya Naki, Fahrettin Kaya, Ömer Albayrak, Kars İl Genel Meclis Üyesi Suat Bayhan, Kağızman İl Genel Meclis Üyesi Halil Kan, Digor Belediye Meclis Üyesi Hamit Taşdelen, Digor İlçe eski Başkanı Zorba Başkutlu, Digor Belediye eski Başkan Yardımcısı Şengül Erkmen, Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesinde KCK’nın sözde kadın yapılanması sorumlusu M.T., işadamları B.A., A.K., R.B., B.A. parti üyesi İ.A., M.Y., S.A., H.A,  ve Gazeteci S.M. gözaltına alındı.

Yapılan ev aramasında, ruhsatsız bir tüfek ve çok sayıda fişek, çok sayıda sim kart, CD, afiş, bilgisayar, broşür, tablet ve çok sayıda cep telefonu ele geçirildi.

kars’taki-operasyonun-detaylari-ortaya-cikti-(1).jpgkars’taki-operasyonun-detaylari-ortaya-cikti-(3).jpgkars’taki-operasyonun-detaylari-ortaya-cikti-(2).jpgkars’taki-operasyonun-detaylari-ortaya-cikti-(4).jpg

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!